Menu

Polityka jest dla ludzi - nikt się przy niej nie nudzi

Blog publicystyczny. Wydarzenia polityczne, sondaże, najnowsze fakty, ciekawostki i komentarze - po prostu politykolandia!

15 najdroższych samochodów świata + autograf od geniusza Bronka = bezsensowne referendum + zmoknięte ubranie (2:1)

matma2014

Sprawdziłem, co można kupić za wyrzucone przez państwo w błoto pieniądze na referendum. Okazało się, że jest to 15 najdroższych samochodów świata, czyli Bugatti Veyron. 

PKW podała oficjalne wyniki wczorajszego referendum. Udział w wyborach wzięła udział śmieszna ilość osób (7,8% Polaków, czyli ok. 3 milionów), czyli tyle, co mieszkańców Województwa Dolnośląskiego. Najniższa frekwencja została odnotowana w Województwie Kujawsko - Pomorskiem (6,09%). Wiadomo, że aby referendum było wiążące musi w nim wziąć udział przynajmniej połowa uprawnionych do głosowania. Powodem niskiej frekwencji jest prawdopodobnie przede wszystkim nieznajomość zagadnień zadawanych pytań, zła pogoda, upadająca demokracja w Polsce. Brak było jakiekolwiek kampanii informacyjnej, wyjaśniającej ludziom, o co chodzi między innymi w JOW-ach. Politycy opozycji uznają te referendum jako część kampanii wyborczej.

Jeśli chodzi o wyniki, to:

JOW-y: ZA - 78,75 %, PRZECIW - 21,25%

Finansowanie partii: ZA - 17,37%, PRZECIW - 82,63%

Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika:  ZA - 94,51%, PRZECIW - 5,49%

 

 

W naszej rywalizacji coraz ciekawiej. Już 2:1 dla Prawa i Sprawiedliwości! To referendum jest porażką Bronisława Komorowskiego i PO i to oni wyrzucili te pieniądze w błoto, stąd punkt dla PiS-u. 

 

 

 

 

 

© Polityka jest dla ludzi - nikt się przy niej nie nudzi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci