Menu

Polityka jest dla ludzi - nikt się przy niej nie nudzi

Blog publicystyczny. Wydarzenia polityczne, sondaże, najnowsze fakty, ciekawostki i komentarze - po prostu politykolandia!

Jak to dzięki Platformie Duda usiadł przy Obamie...

matma2014

Lekko przestarzała ta wiadomość, ale nie miałem wcześniej czasu... Postaram się nadrobić w wolnych chwilach zaległości :-). 

Andrzej Duda prawie tydzień temu (wiem, wstyd się przyznać) odbył wizytę w siedzibie ONZ. A działo się... Podstawowym miłym zaskoczeniem był (dzięki bardzo dobrej pracy polskiej dyplomacji i rządu przez ostatnie lata) fakt, że nasz Prezydent zasiadł przy stole numer jeden wspólnie z Władimirem Putinem i Barackiem Obamą. To jest zwieńczenie i wynagrodzenie budowy polskiej pozycji na arenie międzynarodowej. Wcześniej Duda krytykował polską dyplomację, a teraz ... z tego skorzystał. Prezydent przemawiał po Obamie, co polepszyło jego sytuację, a samo przemówienie określane jest przez oby dwie strony polityczne jako bardzo dobre. W końcu PiS i PO się zgadzają. Historyczna chwila! Było wiele ech i komentarzy w ostatnich dniach, więc zapraszam prześledzić strony np. TVN24 i sobie odsłuchać... Odbyła się również krótka rozmowa Putina z prezydentem Stanów Zjednoczonych. 

© Polityka jest dla ludzi - nikt się przy niej nie nudzi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci