Menu

Polityka jest dla ludzi - nikt się przy niej nie nudzi

Blog publicystyczny. Wydarzenia polityczne, sondaże, najnowsze fakty, ciekawostki i komentarze - po prostu politykolandia!

Warszawę proszę...

matma2014

Aferę reprywatyzacyjną PiS chce wykorzystać do objęcia władzy w Warszawie - to wiadomo. Ale mam pytanie: jak bardzo można być zachłannym? Przecież Kaczyński ma wszystko: media, Sejm, Pałac Prezydencki... Nie wiem, po czyjej stronie jest racja, bo nie siedzę w warszawskim ratuszu, ale wiem jedno: PiS nie chce rzetelnego wyjaśnienia tej sprawy, a za wszelką cenę "wzięcia Warszawy"... Nie "po Bożemu" podczas wyborów, ale przedwcześnie... Gdy Gronkiewicz-Waltz poda się do dymisji, wtedy PiS wyznaczy sobie jakiegoś matołka (może Sasina???) i będzie pociągał za jego sznurki. I wtedy Kaczyński odetchnie z ulgą: będzie mógł całą Warszawę zrobić miejscem kultu Lecha Kaczyńskiego i stawiać te swoje pomniki, nazywać ulice i szkoły...

Grzegorz Schetyna oczekuje od prezydent Warszawy "ofensywnego wyjście z tej sytuacji". Jak wiadomo, nie jest ona "we frakcji" przewodniczącego PO, więc będzie on czekał na okazję, by Gronkiewicz-Waltz wyrzucić z partii... Ja tego kompletnie nie rozumiem. Samorządy, a przede wszystkim władza w Warszawie jest ostatnim miejscem, gdzie PO rządzi i ma coś do powiedzenia (choć PiS robi wszystko, by i samorządami rządzić). Czemu więc tej "ostatniej nadziei" się pozbywać? I to gdzie? W tak ważnym miejscu, jak w Warszawie.

© Polityka jest dla ludzi - nikt się przy niej nie nudzi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci