Menu

Polityka jest dla ludzi - nikt się przy niej nie nudzi

Blog publicystyczny. Wydarzenia polityczne, sondaże, najnowsze fakty, ciekawostki i komentarze - po prostu politykolandia!

Platforma się sypie?

matma2014

Niesiołowski, Kamiński, Protasiewicz, Stanisław Huskowski. O nich tu mowa. Wystąpili z PO, by założyć nowe koło parlamentarne "Europejscy Demokraci". Niesiołowski tłumaczył tę decyzję złym zarządzanie partii. Znamiennym ten rozwód, bo Niesiołowski był dla Platformy charakterystycznym członkiem - znanym ze swoich ciętych komentarzy. Mówiono o nim "bulterier Platformy". Dlatego też rozłąkę tę można nazwać bardzo głośną. Wiadomo, że na linii Schetyna-Niesiołowski było nie za dobrze, więc pewnie i przewodniczący PO przyczynił się do tej decyzji, która pewnie kwitła już w samym Niesiołowskim od pewnego już czasu.

 

Grzegorz Schetyna, choć żałuje zaufanych posłów, (w szczególności Niesiołowskiego, który to odejście bardzo emocjonalnie przeżywał, ponieważ był z tą partią bardzo mocno złączony) to nie boi się o przyszłość partii i nie uważa tych strat za zbyt ważnych dla losów PO. I nie dziwię mu się, bo trzech posłów za wiele złego nie zrobi... Jeśli chodzi o samą partię Protasiewicza, to jest to partia na chwilę. Za długo nie wytrzyma. Jest to ugrupowanie tymczasowe, które będzie się zawsze trzymało jakiejś innej partii, Platformy, czy .Nowoczesnej. Później, albo się rozłamie, albo zostanie wchłonięte przez większą partię np. matczyną Platformę.  

 

Porównam tę sytuację z kolarstwem. Mniej więcej wygląda to tak: z dużej grupy kolarzy, zwanej peletonem, urywa się grupka kolarzy, np. czterech. Jadą przez jakiś czas sami, ambitnie, wierząc, że dojadą tak do mety. Jednak bardzo rzadko taka ucieczka osiąga zamierzony efekt. W większości przypadków grupkę wchłania rozpędzony i "głodny" peleton". I tak może być i w ww. przypadku. 

 

© Polityka jest dla ludzi - nikt się przy niej nie nudzi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci